TÜRKSOY ZİYARETİ/06.10.2017
ANKARA KULÜBÜ'NDEN TÜRSOY'A ZİYARET


5-13 Ekim Uluslararası Başkent Ankara" haftası etkinlikleri sürerken Ankara Kulübü Derneği'nin ziyaretleri sürüyor. Türk Dünyasından sanatçıları Ankara'ya getirerek önemli etkinliklere imza atan Ankara Kulübü aynı zamanda Türk Dünyası ile ilgili önemli kurumları ziyarete devam ediyor.


Temaslarını sürdüren Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan TİKA ziyaretinin ardından TÜRKSOY'a da bir ziyarette bulundu.Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan ; Yönetim Kurulu Üyeleri, Seymenler ve Türk Dünyasından gelen sanatçılardan oluşan heyet ile TÜRKSOY Genel Sekreteri Duisen Kasseinov'u makamında ziyaret etti.

TÜRK DÜNYASININ BAŞKENTİ ANKARA'DIR


TÜRKSOY Genel Sekreteri Duisen Ankara'nın Türk Dünyasının başkenti olduğunu ifade ederek şunalrı söyledi: Ankara Kulübü güzel etkinliklere imza atıyor. Birçok soydaşımızı Ankara'ya getirmeleri oldukça faydalı bir organizasyondur.


TÜRK DÜNYASI İÇİN HİZMETE HAZIRIZ


Ankaralıların Devletine ve tarihine daima bağlı olduğunu vurgulayan Özaslan , "dünyada bulunan bütün Türkler bizim için değerlidir. Bundan sonra özellikle yurtdışında yaşayan soydaşlarımızla daha çok bir araya gelmek istiyoruz. "dedi.


Karşılıklı hediyelerin verildiği ziyarette samimi görüntüler dikkat çekti.